The Sims™ 4

Psy i koty to nie koniec?

The Sims: Zwierzaki. The Sims 2: Zwierzaki. The Sims 3: Zwierzaki. Zwierzęce rozszerzenia do serii The Sims zawsze nosiły tę samą nazwę. Nazwę, która wyczerpywała temat i wprowadzała wszystkie zwierzęta dostępne w danej generacji. Tymczasem tytuł zapowiedzianego kilka dni temu dodatku do The Sims 4 nie mówi o zwierzakach ogólnie. Mówi o psach i kotach. Czy to oznacza, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych zwierzęcych pakietów?

Image title

Psy i koty to dodatkowy standard w serii The Sims. Były w jedynce, były w dwójce i dopiero trójka poszerzyszła grono domowych futrzaków o konie. Można zatem wysnuć wniosek, że reklamowana hasłem “powrót do korzeni” czwórka po raz kolejny bierze je zbyt dosłownie i cofa się w rozwoju.

Image title

Można tak pomysleć, owszem. A raczej można by, gdyby nie wspomiany wcześniej tytuł nowego rozszerzenia. Dlaczego psy i koty do tej pory były po prostu zwierzakami, a teraz wyraźnie się je wyszczególnia? Czyżby były tylko pierwszym elementem z zaplanowanej serii pakietów o tej tematyce?

Image title

Simowe zwierzaki to nie tylko duże gatunki. To także papugi, jaszczurki, żółwie itp. Najnowszy zwiastun jednak o nich milczy. Ani ptaszka, ani gada, ani nawet chomika. Okrajanie gry dla samego okrajania, czy dla zysku w kolejnych pakietach?

Image title

Image title

Jakiś czas temu nasz partnerski serwis DOTsim przygotował tłumaczenie ankiety, w której Electronic Arts przedstawiało graczom propozycje nowych rozszerzeń. Wśród tych propozycji znalazł się pakiet rozgrywki The Sims 4: Stworzonka. Hipotetyczny pakiet miał wprowadzać do gry małe gatunki zwierząt, takie jak fretki, świnki morskie czy jaszczurki. Możliwe miało też być prowadzenie sklepu zoologicznego.

Image title

Wiemy już z doświadczenia, że nie wszystkie propozycje z ankiet faktycznie trafiają do gry, a czasem trafiają w zmienionej formie. Możliwe, że czwórkowe stworzonka to tylko jeden z pomysłów, jednak biorąc pod uwagę brak zapowiedzi małych zwierzaków w najnowszym dodatku, poświęcenie im pakietu rozgrywki wydaje się całkiem realne.


Czy psy i koty to wszystkie zwierzęta, których możemy się spodziewać w czwartej generacji gry? Czy Electronics Arts planuje wycisnąć z gry (i przy okazji z nas) coś jeszcze? Trudno teraz wyrokować, ale wiele przemawia za tym, że psy i koty to nie wszystko, co producenci zaoefrują w ramach zwierzęcych pakietów.

Image title

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Sądzicie, że w Origin pojawią się kolejne rozszerzenia, wprowadzające nowe zwierzęta? Jesteście skłonni kupować następne pakiety? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.


{hashtag=Spekulacje}

About Author

Comment here