PoradnikThe Sims™ 4

Poradnik: Kuchnia molekularna

Simowy świat żyje już zbliżającą się premierą pakietu akcesoriów “Pokój dzieciaków”, zachęcam Was jednak do bliższego zapoznania się z nowością, jaką otrzymaliśmy w ostatnim rozszerzeniu do The Sims 4 – “Zjedzmy na mieście”.

PORADNIK: KUCHNIA MOLEKULARNA

Kuchnia molekularna, wprowadzona w pakiecie rozgrywki „Zjedzmy na mieście”, nie jest nową umiejętnością, jednak wymaga od Sima nieco zaangażowania, a artystycznych dań nie można upichcić już na początku rozgrywki. W tym poradniku dowiecie się, co należy zrobić, aby oczarować rodzinę i znajomych specjałami w stylu Master Chefa.

Image title

NAUCZ SIĘ GOTOWAĆ

Przyrządzanie potraw kuchni molekularnej wymaga odpowiedniego poziomu umiejętności wykwintnego gotowania. Zdolność ta jest nieco trudniejsza do osiągnięcia, gdyż możemy rozwijać ją dopiero po uzyskaniu piątego punktu domowego gotowania. Do nabywania umiejętności służy odpowiednia lektura oraz sama czynność gotowania.

Image title

ODWIEDŹ RESTAURACJĘ

Dotychczas nowe przepisy stawały się znane Simowi wraz ze wzrostem poziomu umiejętności – ale nie tym razem. Na nic nie zda się także wertowanie biblioteki czy eksploracja internetu. Aby poznać recepturę na kulinarne dzieło sztuki, wirtualny bohater musi skosztować danej potrawy molekularnej i zmysłem smaku rozpoznać jej składniki. Jedynym miejscem, w którym może to zrobić, są wprowadzone w pakiecie rozgrywki restauracje.

Image title

Warto upewnić się, czy interesujący Was lokal gastronomiczny faktycznie serwuje klientom kuchnię molekularną, inaczej nici z odpowiedniego zamówienia i nauki przepisu. Wśród gotowych parcel, udostępnionych w Galerii przez Maxis, jedyną restauracją z menu molekularnym jest Chez Lama. Możecie jednak edytować kartę dań wszystkich lokali na świecie i dopasować ją do potrzeb swojej rozgrywki.

Image title

Przepisu na każdą potrawę uczymy się od piątego poziomu umiejętności wykwintnego gotowania. Dania molekularne nie posiadają zróżnicowanych stopni trudności.

Image title

KUP ODPOWIEDNIE URZĄDZENIE

Kuchnia molekularna jest wyjątkową formą gotowania, dlatego do zabawy z nią będziecie potrzebowali wyjątkowego sprzętu. Zwykłe kuchenki nie poradzą sobie ze złożonością artystycznych potraw, musicie zatem wyposażyć się w profesjonalne stanowiska szefa kuchni. Odnajdziecie je w trybie budowania w zakładce „Urządzenia”. Występują w wersji prostej i narożnej.

Image title

GOTUJ!

Wszystkie warunki spełnione? Pora, aby Simowie rzucili się w wir gotowania! Pamiętajcie jednak, że przy jednej interakcji kucharzenia możecie przyrządzić tylko jedną porcję potrawy molekularnej. Nakarmienie kilkuosobowej rodziny będzie więc wymagało dłuższego stania przy garach. 😉

Image title


{hashtag=Poradnik}

About Author

Comments (1)

  1. MigMig2017

    Restauracje to jeden z bardziej grywalnych pakietów rozgrywki – eh tylko te bugi klientów przy wejściu i siadaniu do stołu to tragedia.

Comment here