The Sims™ 4

The Sims 4 Zostań Gwiazdą: Poznajcie Venessę

<>Simomaniacy Z okazji nadchodzącej premiery The Sims™ 4 Zostań gwiazdą* chcielibyśmy przedstawić Wam Venessę. Venessa jest Simką, która właśnie przeprowadziła się do Del Sol Valley i ma ma wielkie plany na przyszłość. To będzie historia w dwóch odcinkach. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba

<>Poznajcie Venessę

<>Część pierwsza: Wielkie marzenia, małe role

<>Rozpakowała się, ale nadal wszędzie walały się papiery.

<>„Musi gdzieś tu być” – powiedziała Venessa w pustą przestrzeń.

<>Wróciła do grzebania w ostatnim z pudeł. Gdzie to było? Nagle Venessa zauważyła małe pudełko w kącie sypialni. Musiała o nim zapomnieć. Po zerwaniu taśmy zobaczyła listę, która leżała na stosie jej ulubionych książek.

<>Już od dawna marzyła o przeprowadzce do Del Sol Valley – chciała zostać sławną na cały świat aktorką i czuła się gotowa, by zmierzyć się z tym wyzwaniem. Czekało na nią jednak kilka przeszkód. Żeby o żadnej z nich nie zapomnieć, spisała je sobie na kartce.

<>Pierwszą pozycją na liście było „Wziąć się do nauki”, co już zresztą zrobiła. Wiedziała, że jeśli chce zyskać przewagę nad rywalami, musi pracować w pocie czoła. Wyciągnęła ze stosu książek swoją ulubioną sztukę i od razu zaczęła ćwiczyć. I ćwiczyć. I ćwiczyć. Ćwiczenie pomogło jej z optymizmem patrzeć w przyszłość, ale nie tak jak dzień, w którym zadzwoniła Tasha. Venessa nadal pamięta tę rozmowę:

<>„Halo?” – powiedziała Venessa.

<>„Venessa? Tu Tasha”

<>Venessa poczuła ulgę, słysząc znajomy głos. Przeprowadziła się tutaj, nie znając prawie nikogo, więc Tasha – przyjaciółka kolegi Venessy ze szkoły, Lukea – pojawiła się w idealnym momencie.

<>Od razu umówiły się na spotkanie i zaczęły razem ćwiczyć sceny Venessy. To Tasha wpadła pomysł odgrywania scen publicznie za napiwki.

<>„Nie jestem pewna, czy to dobry pomysł” – powiedziała Venessa, czując, że się rumieni.

<>„Oj, nie bądź taka” – odpowiedziała Tasha. „Kiedyś mi za to podziękujesz”.

<>Co właściwie miała do stracenia? Podczas pierwszych kilku publicznych występów przechodnie rzucali im zdziwione spojrzenia. W końcu jednak ci sami przechodnie zaczęli zwracać na nie uwagę. W sobotę wokół Venessy i Tashy zebrał się nawet mały tłumek. Granie pomagało w opłacaniu rachunków, ale Venessa nie dostawała żadnych zaproszeń na przesłuchania. Obie były jednak uparte, a Venessa zaczęła nawet występować solo.

<>W końcu pewnego dnia zadzwonił telefon.

<>„Pani Jeong, słyszeliśmy o pani wiele dobrego. Chcielibyśmy panią reprezentować” – powiedział głos w słuchawce.

<>Kiedy Venessa przyjęła ofertę od jednej z najbardziej prestiżowych agencji w Del Sol Valley, wydała się z siebie pełen ekscytacji pisk. Wykreśliła „DOSTAĆ SIĘ DO AGENCJI TALENTÓW” ze swojej listy. To. Było. To. Wielki dzień.

<>No, może nie aż tak wielki.

<>Po tamtej rozmowie agencja załatwiła jej kilka przesłuchań do słabo płatnych ról. Tak, dużo ją to kosztowało. Ale to się nie liczyło. Była na planie, miała nową fryzurę i makijaż, plotkowała z reżyserem i powoli realizowała swoje marzenie.

<>Po kilku tygodniach niezbyt ciekawych zleceń do domu Venessy została dostarczona gitara. W załączonym liściku napisano: „Naucz się kilku dobrych piosenek, a dostaniesz więcej zaproszeń na przesłuchania”.

<>Venessa wiedziała, że musi wziąć się do roboty przed następnym przesłuchaniem. Agencja na nią liczyła.

<>Drrryń Drrryń

<>„Venessa, to ja” – powiedziała Tasha. „Słyszałam, że dzisiaj wieczorem ma być świetna impreza. Wybieramy się na nią w parę osób. Musisz iść z nami”

<>„No nie wiem” – odparła Venessa. „Właśnie dostałam tę gitarę i muszę ćwiczyć, i…”

<>„Daj spokój Nie umiesz wyluzować. Ciągle tylko ćwiczysz. Daj sobie jeden wieczór wolnego”.

<>Tasha miała rację. Venessa nie mogła sobie przypomnieć, kiedy ostatnio była na imprezie.

<>„W porządku. Będę tam” – powiedziała, na razie zostawiając swoją listę w spokoju.

<>____

<>Venessa zerknęła na swój telefon. Trzy nieodebrane połączenia i dziewięć wiadomości. Ani połączenia, ani wiadomości nie były od agencji. Nadal nikt nie dał jej znać, jak jej poszło na przesłuchaniu do „Kowbojskich sztuczek”, które odbyło się już dwa dni temu.

<>Mijały godziny. Nadal nic.

<>Kiedy w końcu zadzwonił telefon, Venessa wiedziała, że się nie dostała. Słowa „PRZEJŚĆ W WAŻNYM PRZESŁUCHANIU” na jej liście zdawały się większe niż kiedykolwiek.

<>Dzyń, dzyń

<>Uch, to dzwonek do drzwi. Venessa chciała tylko leżeć zwinięta w kulkę w pidżamie.

<>„No dalej, Venessa, otwórz Wiemy, że tam jesteś”

<>No pewnie. Tasha.

<>Venessa otworzyła drzwi i zobaczyła całą grupkę nowych znajomych. Wszyscy mieli na sobie pidżamy.

<>„Przyszliśmy Cię pocieszyć i nic na to nie poradzisz”.

<>Wszyscy wparowali do środka z zapasami popcornu, słodyczy i kocyków i skierowali się prosto w stronę telewizora.

<>Venessa nie potrafiła powstrzymać uśmiechu. Może nie udało się jej jeszcze odnaleźć sławy, ale na pewno znalazła nowy dom.

<>____

<>Dodatek The Sims 4 Zostań gwiazdą w wersji na komputery PC i Mac ukaże się już 16 listopada 2018 r.

About Author