The Sims™ 4

Czarownice w The Sims 4: oczekiwania i obawy

Pod koniec czerwca jeden z producentów The Sims 4 znany jako SimGuruGrant umieścił na swoim twitterze bardzo intrygujące ankiety (Kolejna ankieta od SimGuruGranta) dotyczące przyszłej zawartości do gry. Fani serii mogli w ten sposób wyłonić swojego nadnaturalnego faworyta, a ostateczne starcie z miażdżącą przewagą wygrały czarownice, które uzyskały aż połowę wszystkich głosów. To oznacza, że w przyszłości prawdopodobnie pojawi się magiczny pakiet rozgrywki. Czy twórcy staną na wysokości zadania?


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">JAK PRZEDSTAWIONE ZOSTANĄ CZAROWNICE?

Grant Rodiek w swojej ankiecie określił nową rasę nadnaturalną jako „witches” czyli w dosłownym tłumaczeniu czarownice, wiedźmy. Warto zwrócić na ten szczegół uwagę, ponieważ może być wskazówką co do charakteru tych postaci. Język polski ma bardzo bogate słownictwo i jeśli wiedźma, czarownica, czarodziejka czy magini oznaczają w każdym przypadku co innego, tak w USA wszystkie te określenia mogą być wrzucone do jednego worka pod nazwą „witches”. Tę sprawę pozostawmy jednak profesjonalistom (na przykład policji tłumaczeniowej).

Jakie będą czarownice w The Sims 4? Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że twórcy powielą charakter tych postaci z poprzednich części gry. W The Sims 2 mogliśmy spotkać trzy rodzaje czarownic – dobrą, złą i neutralną. W The Sims 3 takiego podziału nie było, a zła czy dobra czarownica co prawda miała dodatkowe interakcje, ale tworzyliśmy ją w CAS… poprzez nadanie jej cechy „zła” czy „dobra”. Najciekawszym tropem jest jednak fakt, że w pierwszej części The Sims nie było czarodziejów jako rasy nadnaturalnej – każdy sim mógł nauczyć się czarów i z nich korzystać. Czy w The Sims 4 będzie podobnie?


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">CZY CZAROWNICE DOSTANĄ WŁASNE OTOCZENIE?

W każdej poprzedniej części The Sims twórcy umieszczali świat, w którym moce nadnaturalne mogły znaleźć schronienie. W pierwszej generacji było to Abrakadabrowo (Nawiedzone Uroczysko), a w drugiej Magiczny Świat – otoczenie, do którego wstęp mieli tylko czarodzieje. W The Sims 3 Nie z tego świata wszystkie rasy nadnaturalne mogą zamieszkać w Moonlight Falls, mieście, w którym czary nie są wytykane palcami.

W pakiecie rozgrywki The Sims 4 Wampiry, otrzymaliśmy nowe otoczenie o nazwie Forgotten Hollow. Czy tak będzie w przypadku czarownic? Niekoniecznie, ponieważ wampiry potrzebują ciemnego miejsca, aby skryć się przed słońcem – wynika to z ich natury. Wiedźmy nie wymagają specjalnych warunków, aby normalnie funkcjonować, dlatego mamy się czego obawiać – kwestia nowego otoczenia nie jest pewna.

<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">JAKIE BĘDĄ NOWE UMIEJĘTNOŚCI?

W The Sims 3 umiejętność czarowania była umiejętnością ukrytą. Oprócz magii zarezerwowanej tylko dla czarodziejów, wszyscy simowie mogli nauczyć się alchemii – wytwarzanie eliksirów to jedno z ciekawszych zajęć w rozszerzeniu Nie z tego świata.


Jakie umiejętności otrzymamy w prawdopodobnym pakiecie rozgrywki? Być może będzie to umiejętność rzucania zaklęć, warzenie eliksirów, czy nawet latanie na miotle. Czarownicy to prawdziwi simowie renesansu, dlatego twórcy mogą mieć problem z ograniczeniem ich mocy tylko do jednej lub dwóch umiejętności.

<>


CZY POJAWIĄ SIĘ NOWE ELEMENTY ROZGRYWKI?

Twórcy The Sims kochają nawiązania do różnych uniwersów ze świata literatury lub filmu, w najlepszym przypadku możemy więc spodziewać się wysyłania dzieci do szkoły dla czarodziejów. Magia ma nieokreślone granice, nowe elementy rozgrywki można stworzyć w zasadzie z wszystkiego. Ogrodnictwo może wzbogacić się o uprawę roślin o magicznych właściwościach, zwierzaki mogą być „chowańcami” jak w The Sims 3, a Witaj w pracy da nam możliwość stworzenia własnego komisu z eliksirami.


Co chcielibyśmy zobaczyć w nowym pakiecie rozgrywki? Naszym wielkim marzeniem jest animagia, czyli umiejętność przemienienia się w zwierzę. W The Sims 4 Wampiry dostaliśmy próbkę zmiany sima w nietoperza, a w The Sims 3 w żabę (humanoidalną, ale jednak żabę) – czy wraz z posiadaniem dodatku Psy i koty odblokujemy dodatkową umiejętność? Obawiamy się, że jest to bardzo trudne do zrealizowania.


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">CZY POJAWIĄ SIĘ LATAJĄCE MIOTŁY?

Wszelkie środki transportu w The Sims 4 na dzień dzisiejszy nie mają zastosowania. W grze nie ma rowerów, samochody to element otoczenia. Czy w takim razie latanie na miotle ma jakikolwiek sens? Przypuszczamy, że miotły – o ile się pojawią – mogą być obiektem tylko rekreacyjnym. Możliwe, że twórcy będą wzorować się na arenie mioteł z The Sims 3, gdzie czarownicy na podniebnych akrobacjach mogli nawet zarabiać.W The Sims 4 rasy nadnaturalne zostaną podzielone na pakiety rozgrywki – wiemy o tym od momentu wydania Wampirów. Gracze bardzo ciepło przyjęli pakiet z plazmopijcami – jest dopracowany i bardzo klimatyczny, więc twórcy postawili sobie poprzeczkę dość wysoko. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie są Wasze oczekiwania wobec czarodziejów, dlatego gorąco zachęcamy Was do podzielenia się swoimi opiniami.

< class="MsoNormal">

<>


    {hashtag=Spekulacje}

    About Author