The Sims™ 4

The Sims 4 Cztery pory roku: co dodalibyśmy do gry?

Cztery pory roku to oprócz Psów i kotów jeden z najbardziej oczekiwanych dodatków do The Sims 4 – nie ulega to żadnej wątpliwości. Czy twórcy dostatecznie spełnili pragnienia fanów? W naszym artykule przedstawiamy zawartość dodatku z The Sims 3 Cztery pory roku, której najbardziej nam brakuje w obecnej generacji.

<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">OPALANIE SIĘ

Można powiedzieć, że piękna opalenizna to nasza najlepsza wizytówka podczas letniego sezonu. W The Sims 3 simowie mają do dyspozycji specjalną kapsułę do opalania natryskowego, mogą również dostać oparzeń, jeśli zbyt długo przebywają na słońcu. Pamiętajmy jednak, że opalanie z prawdziwego zdarzenia – na ręczniku kąpielowym- otrzymaliśmy dopiero w dodatku Rajska Wyspa. Może więc jest jeszcze nadzieja?

<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">FESTIWALE PÓR ROKU

Zawody w jedzeniu, poławianie jabłek czy odwiedzanie Domu Strachów to tylko mała część atrakcji, jakie czekają na naszych simów podczas Festiwali pór roku. Każdy festiwal to świętowanie danej pory roku w głównym parku miasta. W The Sims 4 Miejskie życie również pojawiają się festiwale, jednak są one o innej tematyce i mimo, że nie można odmówić im atrakcyjności, to jednak ich potencjał mógł zostać wykorzystany również w Czterech porach roku.

<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">KOSZE PIKNIKOWE

W zwiastunie zapowiadającym Cztery pory roku do The Sims 4 twórcy sprytnie umieścili jeden z koszy, który dał nadzieję wielu fanom. Rzeczywistość okazała się odrobinę inna od oczekiwań, jednak optymistycznie rzecz biorąc dostaliśmy całkiem ładny, ozdobny kosz Kosze piknikowe to jedyny wyjątek w naszym zestawieniu, ponieważ są w The Sims 3 od samej premiery.


<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">WOLNY TANIEC

Słynne już, urocze „ugniatanie ciasta” w The Sims 4 to jeden z kilku stylów tańca, a w dodatku Spotkajmy się simowie mogą nauczyć się nowych, jeszcze bardziej fascynujących ruchów. Nam ciągle jednak brakuje romantycznego i wolnego tańca, który w The Sims 3 chętnie wykorzystywany jest na simowych randkach i w konkursie tańca wiosennego.

<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">SNOWBOARD

Jedna z festiwalowych atrakcji w grze, która przyciąga fanów zimowych sportów ekstremalnych. Wymyślne akrobacje wykonywane przez simów są dość spektakularnym widokiem, a rampę do śnieżnego szusowania można używać przez cały rok.


<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">SOPLE LODU

Przez niektórych mogą być uważane za nieistotny szczegół, jednak Simomaniacy szybko zauważyli ich brak. Sople lodu dodają domostwom naszych simów realizmu i naprawdę trudno zastąpić je świątecznymi, sopelkowymi lampkami. Zimowa estetyka to równie ważna część rozgrywki w Porach roku, co interakcje i atrakcje.


<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">BUDOWANIE IGLOO

Zbudowanie tak skomplikowanej konstrukcji jak igloo mogłoby być zbyt dużym wyzwaniem dla simów z The Sims 4, więc twórcy być może oszczędzili nam widoków przesiadania się podczas formowania lodowych bloków. W The Sims 3 igloo działa podobnie do namiotu – można w nim spać lub relaksować się na różne sposoby, a jego stopniowe topnienie przypomina nam o nadchodzącej wiośnie.

<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">WIĘKSZA KONTROLA NAD PORAMI ROKU

W The Sims 3 twórcy dali nam możliwość ustalenia długości konkretnych pór roku, lub całkowitego ich wyłączenia. Nie chcecie jesieni i zimy w Isla Paradiso? Nie ma problemu W przypadku The Sims 4 możemy ustalać długość wszystkich pór roku poprzez jedną opcję, co najważniejsze: gra pozwala nam wybrać od jakiej pory roku chcemy zacząć naszą rozgrywkę. W The Sims 3 rozgrywka zawsze zaczyna się od lata.

<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">PŁYWANIE W OCEANIE

Odkąd w trójkowych miastach oceany „otworzyły się” na obecność simów, gra zyskała wiele nowych możliwości. Dodanie pływania w naturalnych akwenach było solidnym fundamentem pod wprowadzenie rozgrywki w dodatku Rajska Wyspa. Jeśli twórcy myślą nad rajskim dodatkiem przy pracach nad zawartością do The Sims 4, być może w przyszłości nasi simowie doznają przyjemności pływania nie tylko w basenach.

<>


< class="MsoNormal" style="text-align: center; ">GRAD

Grad jest dość specyficznym zjawiskiem pogodowym, mimo to twórcy nie zdecydowali się dodać go do rozgrywki. Czy brakuje nam gradu? Mamy co do tej kwestii mieszane uczucia, ponieważ w The Sims 3 był naszym zdaniem dość irytujący – ranił simów i psuł parasole. Wiemy jednak, że wśród Simomaniaków na pewno są wielbiciele tego opadu.

<>


Warto pamiętać, że The Sims 4 Cztery pory roku to bardzo udane rozszerzenie, w którym otrzymujemy nowe elementy rozgrywki, nie występujące w poprzednich generacjach. Każda część serii ma swoje wady i zalety, a my nie stwierdzamy, która jest lepsza. Zachęcamy Was bardzo gorąco do posmakowania pór roku we wszystkich częściach serii The Sims i dzielenia się z nami opiniami

Na koniec, jako ciekawostkę dodajemy film stworzony przez kanał The Red Plumbob, który porównuję zimę w ostatnich trzech częściach serii The Sims.

About Author