Poradnik

7 najciekawszych elementów dodatków o zwierzakach

1. TWORZENIE ZWIERZAKA

Chociaż zwierzęta zadebiutowały w serii The Sims już w pierwszej generacji gry, to kreowanie wymarzonego pupila wprowadziła dopiero druga odsłona sagi. I to był przełom – wybór ras, poszczególnych elementów ciała i detali pyszczka natychmiast podbił serca graczy i pozwolił im popuścić wodze fantazji przy tworzeniu czworonożnego przyjaciela.

Image title

2. KONIE I JEDNOROŻCE

Saga The Sims przez długi czas zapominała, że psy, koty i małe zwierzątka klatkowe to nie wszystkie zwierzaki, jakie można posiadać. Na szczęście w trzeciej generacji gry twórcy postanowili wzbogacić rozgrywkę o majestatyczne konie. Galop na grzebiecie pięknego wierzchowca posiadał niezaprzeczalny urok, a pojawiające się pod osłoną nocy jednorożce wprowadzały do simowego świata odrobinę magii.

Image title

3. PRACA ZWIERZAKÓW

Można powiedzieć, że życie domowych pupili jest usłane różami – głaski, przytulanki, jedzonko pod nosek i żadnych obowiązków przez cały dzień. A gdyby tak zwierzęta zaczęły na siebie zarabiać? Taka możliwość pojawiła się w drugiej odsłonie serii The Sims, gdzie psy i koty mogły spróbować swoich sił w karierze show biznes, usługi lub ochrona.

Image title

4. WYSTAWA ZWIERZAKÓW

Bądźmy szczerzy – kto nie lubi chwalić się swoim zwierzakiem? Duma z pupila jest tym większa, kiedy zdobywa on specjalne odznaczenia. Organizowana na jedynkowej Starówce Wystawa Zwierzaków była świetną okazją, aby popisać się swoim podopiecznym i pokazać światu, jak zdolny i bystry jest zwierzak naszych Simów.

Image title

5. POLOWANIE

Wasz pupil może być najbardziej leniwym zwierzakiem świata, ale gdzieś w środku zawsze czai się w nim instynkt łowcy. Instynkt ten warto pobudzić, bowiem dobrze przeszkolone zwierzęta z The Sims 3 potrafią odszukać dla Simów rzadkie obiekty kolekcjonerskie i tym samym powiększyć majątek rodziny.

Image title

6. WYKONYWANIE SZTUCZEK

Wszystkie zwierzęta są słodkie, ale mądry zwierzak cieszy podwójnie. Każdy właściciel czworonoga czuje się niezwykle dumny, kiedy jego pupil umie podawać łapę, siadać na komendę czy udawać zdechłego psa. Zasada ta obowiązuje także w przypadku wirtualnych podopiecznych, a seria The Sims na szczęście pozwala graczom na wcielenie się w rolę tresera i nauczenie zwierzaka kilku ciekawych tricków.

Image title

7. ŻYCIE NA WSI

Przez ponad 18 lat istnienia serii The Sims gracze nie doczekali się porządnego wiejskiego rozszerzenia, ale trójkowe Store oferowało pakiety, które w jakiś sposób to rekompensowały. Skupiały się one na zwierzętach hodowlanych, a dokładnie na krowach i kurach. Być może ilość interakcji dostępna w tych zestawach nie powalała, jednak mimo wszystko stanowiły one przyjemną odmianę. Dały również nadzieję na to, że twórcy zaproponują nam kiedyś dodatek wprowadzający więcej gatunków zwierząt.

Image title

About Author

Comment here